• slider
    Ściany warstwowe

    To ściany zewnętrzne składające się z 3 warstw - betonowej warstwy wewnętrznej nośnej, izolacji termicznej ze styropianu lub wełny mineralnej oraz z warstwy fakturowej wykonanej z betonu architektonicznego.

Opis produktu

Ściany warstwowe wykorzystywane są przy wykonywaniu ścian zewnętrznych w budownictwie mieszkaniowym oraz przemysłowym. Ściany zewnętrzne spełniają zadanie osłony przestrzeni budynku zarówno przed wpływem czynników atmosferycznych jak i przed innymi uciążliwymi lub szkodliwymi wpływami środowiska.

Składają się one z dwóch trzech warstw (nośnej, izolacyjnej oraz elewacyjnej), przy czym ich dobór wynika z wymogów funkcjonalnych przegrody oraz właściwości zastosowanych w niej materiałów. W ścianie budynku warstwa wewnętrzna spełnia zwykle zadanie konstrukcyjne (nośne i usztywniające). Warstwa izolacyjna spełnia zadanie osłony izolacji termicznej. Natomiast fakturowa warstwa zewnętrzna spełnia zadanie osłony  przed wpływami atmosferycznymi i szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego. 

 

 

Zalety ścian warstwowych

  • mają większą bezwładność cieplną, lepiej akumulują ciepło, co wpływa na lepszy mikroklimat. 
  • fakturowa warstwa zewnętrzna spełnia zadanie osłony izolacji termicznej przed wpływami atmosferycznymi i szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego (min. grzyby, wykwity soli,. zawilgocenie, destrukcje mrozowe). Betonowa warstwa fakturowa w pełni zabezpiecza przed niszczącym wnikaniem wody w głąb ściany, nie ulegnie zniszczeniu na skutek działania mrozu i promieni słonecznych. Dzięki zastosowaniu betonu o zwartej strukturze wykazuje zdolność polegającą na łatwym spłukaniu osiadających zanieczyszczeń. Te parametry jakościowe przekładają się na późniejsze cechy użytkowe elewacji i całego budynku, a więc samooczyszczenie, nie porastają glonami, algami, pleśnią oraz nie brudzą się. Trwałość związana jest również z tym, że beton jest zdecydowanie bardziej odporny na działania termiczne i chemiczne niż faktury wykonane z innych materiałów. 
  • warstwa elewacyjna może być wykonana  z betonu architektonicznego przez długie lata pozostaje w niezmienionym stanie i nie potrzebuje żadnych konserwacji.
  • warstwa elewacyjna chroni przed przemiennymi cyklami pola temperatury skutecznie zabezpieczając warstwę izolacyjną  przed starzeniem i pogorszeniem właściwości fizycznych .
  • konstrukcja ściany zapewnia eliminację mostków termicznych. Dotyczy to zwłaszcza nadproży, ościeży okiennych i drzwiowych.

Pliki do pobrania

Certyfikaty jakości


Profesjonalna kadra, trwałość materiałów, precyzja wykonania produktów firmy Baumat Sp. z. o.o. została doceniona i nagrodzona przez akredytowaną norweską firmę Kontrollradet - Certyfikatem Kontroli Jakości Produkcji, który gwarantuje jakość produktów. Jakość firmy Baumat Sp. z o.o. potwierdza także certyfikat ISO 9001.NEWSLETTER